حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

Last Articles
فن پشت بامی چیست؟
یونیت آشپزخانه ای (Kitchen exhaust fan)
فن کانالی (Duct Fan)
تهویه مطبوع چیست؟
تفاوت سیستم وی آر اف و داکت اسپلیت

فن کانالی (Duct Fan)

فن کانالی  (Duct Fan) چیست؟

فن کانالی از پرکاربرد ترین مدل های فن موجود در بازار است. اغلب انواع  این فن ها دارای اندازه های کوچک می باشند، از این رو میتوانند به راحتی در داخل کانال های انتقال هوا قرار گیرند. فن های کانالی هم می توانند به عنوان فن اصلی سیستم تهویه و هم به عنوان فن کمکی برای تامین فشار مورد استفاده قرار گیرند. این فن ها از انواع فن سانتریفیوژ هستند و از آنجایی که از نیروی گریز از مرکز برای به گردش در آوردن هوا استفاده می کنند ، به خوبی می توانند بدون اینکه سر و صدا و لرزش زیادی ایجاد کنند توان تولیدی بالایی را در اختیار شما قرار دهند. علاوه بر این وجود موتور سانتریفیوز در این محصول سبب توان تولید بالای آن در مقابل اندازه کوچکی که دارد شده است.

فن کانالی

ساختار فن کانالی

هواکش کانالی از فولاد ملایم و آلومینیوم ساخته شده است. به همین دلیل مقاومت بالایی در برابر گرما و فشار هوا و شرایط سخت دیگر از خود نشان دهد .ساختار کلی این هواکش در شرایط گوناگون  متفاوت می باشد. به عنوان مثال چنانچه فن در مکان هایی با شرایط دشوار و جریان هوا بسیار بالا قرار  گرفته باشد است موتور هواکش را در خارج از آن قرار می دهند تا بتواند در برابر جریان بالای هوا و یا آلاینده و حرارت های  بسیار زیاد ایمن باشد .

کاربرد فن کانالی

فن های کانالی به دلیل طراحی و شکل خاص خود در تمامی کانال های انتقال هوا قابل استفاده هستند.

 از جمله مهم ترین  کاربرد های این نوع فن عبارتند از:

  • از این هواکش ها می توان در سرویس های بهداشتی و حمام های خانه ها و مجتمع های مختلف استفاده نمود.
  • در آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها برای کمک به هود های صنعتی به منظور خروج دود و آلودگی ها می توان از آن ها بهره برد.
  • در کارگاه های صنعتی و کارخانجات به عنوان هواکش مستقل یا هواکش کمکی برای فن اصلی از این فن استفاده می شود.
  • درهتل ها و مکان های پر رفت و آمد.
  • استخر ها و اماکن ورزشی بزرگ.
  • بیمارستان ها و آزمایشگاه ها.
  • سالن های بزرگ همانند سینما ها و پاساژ ها.

 

مزایای استفاده از فن کانالی

در برخی موارد از فن های معمولی در ورودی و یا خروجی کانال های هوایی استفاده می شود. این کار به دلیل ارزان تر بودن فن های معمولی انجام می شود. ولی از جایی که فن های معمولی دارای لرزش و سر و صدای زیادی هستند با نصب شدن در مقابل کانال ها سر و صدای بیشتری نیز خواهند داشت. بهترین راه استفاده از فن های کانالی است که برای استفاده در چنین مکان هایی طراحی شده اند. این هواکش به گونه ای طراحی شده است که صدا و لرزش کمی داشته باشد و قرار گرفتن آن ها در داخل کانال ها هیچگونه صدای اضافه ای تولید نخواهد کرد.

همچنین به دلیل استفاده از به روز ترین تکنولوژی در تولید این فن ها مصرف انرژی پایین و در مقابل دارای راندمان کاری بالا هستند.

نصب این هواکش ها به سهولت انجام پذیر است و به دلیل اندازه کوچکی که دارند فضای کمی را اشغال می کنند.

 

انواع فن کانالی

فن های کانالی از لحاظ شکل ظاهری به دو نوع دایره ای و مستطیلی تقسیم بندی می شوند.

 هواکش کانالی دایره ای برای کانال هایی استفاده می شود که به شکل دایره می باشند. اما لازم است بدانید که نوع دایره ای کم تر مورد استفاده قرار می گیرد و تنها مدل هایی از این فن ها  که ساختار دایره ای به خود می گیرند فن های کانالی هستند. این مدل ها شبیه به اتصالات لوله هستند و از یک ورودی و خروجی در امتداد یکدیگر استفاده می کنند. برخی مدل ها حتی قابلیت برعکس کردن جریان هوا را نیز در خود دارند که در موارد اضطراری می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر کانال ها به شکل مستطیل و مکعب هستند. و به همین دلیل است که فن های مستطیلی کاربرد بیشتری دارند. هواکش کانالی مستطیلی شبیه مدل های اصلی سانتریفیوژ هستند با این تفاوت که در مقایسه با نوع اصلی دارای طراحی فشرده تری هستند . بیشتر کانال های هوایی به دلیل نوع ساختمان ها از شکل مستطیل استفاده می کنند و به همین دلیل نیز استفاده از این نوع فن در مقایسه با مدل های دایره ای بیشتر است.
فن های مستطیلی را به سادگی نمی توان به شکل مستطیل طراحی نمود به همین دلیل به طور معمول قاب هایی در اطراف فن قرار می گیرد تا فضا های کناری را به شکل کامل پوشش دهد.

 

قیمت فن کانالی

 شرکت های داخلی و خارجی بسیاری فن های کانالی را در مدل ها و اندازه های گوناگون تولید می کنند که هر کدام کاربرد ها و قیمت های متفاوتی خواهند داشت.از جمله عوامل مهم در تعیین قیمت فن کانالی می توان سایز ، توان موتور ، میزان جابجایی هوا و جنس فن را نام برد.شرکت فناوری مانا نوین ویرا (AVET) نماینده انحصاری فروش سیستم های VRF، پرده هوا، هواساز ، هواکش کانالی و محصولات دیگر از برند رزنبرگ در ایران می باشد.

از این رو شما می توانید برای دریافت مشاوره در خصوص قیمت فن های کانالی برند رزنبرگ و همچنین کسب اطلاعات در خصوص نحوه سرویس و نگهداری و قیمت خرید این فن ها از طریق شماره تماس 26806734-021  با شرکت فناوری مانا نوین ویرا تماس حاصل فرمایید. شرکت فناوری مانا نوین ویرا (AVET) نماینده انحصاری فروش VRF و همچنین انواع محصولات تهویه مطبوع برند رزنبرگ در ایران است.

 

 

 

 

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول