حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

Last Articles
فن پشت بامی چیست؟
یونیت آشپزخانه ای (Kitchen exhaust fan)
فن کانالی (Duct Fan)
تهویه مطبوع چیست؟
تفاوت سیستم وی آر اف و داکت اسپلیت

یونیت آشپزخانه ای (Kitchen exhaust fan)

یونیت آشپزخانه ای چیست؟

یونیت آشپزخانه ای در بازار با نام های گوناگونی همچون هود آشپزخانه، و یا هود دارای محدوده شناخته می شود. وجود یونیت آشپزخانه ای برای از بین بردن و خارج کردن چربی که در اثر پخت و پز ایجاد می شود بسیار پر اهمیت است. و از آنجایی که علاوه بر چربی موارد دیگری مانند دود، بخار و … . همواره در زمان پخت و پز در آشپزخانه ها وجود دارد. در نتیجه لازم است تا این اگزاست فن در بالای اجاق آشپزی قرار گیرد.هود آشپزخانه ای در بازار به دو نوع فن آشپزخانه دارای داکت کشی و فن آشپزخانه ای بدون داکت کشی تقسیم بندی می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه عملکرد هواکش آشپزخانه ای برند رزنبرگ می توانید از طریق شماره تماس 26806734-021 با کارشناسان مجموعه فناوری مانا نوین ویرا ((AVET تماس حاصل نمایید. این شرکت نماینده انحصاری فروش سیستم VRF و انواع فن های برند رزنبرگ آلمان در ایران است.

 

فن آشپزخانه دارای داکت کشی

عملکرد سیستم یونیت آشپزخانه ای دارای داکت و مسیر داکت این گونه است  که این مدل از داکت ها حرارت، دود و بخار و روغن های حاصل از پخت و پز را از محیط خانه یا همان آشپزخانه دور ساخته و این موارد را در محیطی خارج از محیط منزل رها خواهند ساخت.به همین دلیل است که این مدل از هود آشپزخانه ای لازم است تا مسیر های کانالی مخصوص داشته باشد، زیرا بایستی از این مسیرها دود و مواد اضافی را خارج سازند. در واقع این عامل از معایب این گونه از فن هاست.زیرا این مدل از آنها دارای هزینه های بالا بوده و محدودیت نیاز به مسیر داکت کشی را خواهند داشت.

از آنجا که این مدل از آنها گرد و غبار، دود و بخار و روغن ناشی از غذا را از محیط آشپزخانه خارج ساخته و در فضای بیرون از منزل تخلیه می نماید، این امر سبب می شود تا رطوبت داخلی آشپزخانه تا حد چشمگیری کاهش یابد و به همراه گرد و غبار، دود و روغن از محیط آشپزخانه خارج گردد. و این خود می تواند مزیتی نیز برای این مدل از آنها باشد، زیرا دیگر مواد زایدی در منزل باقی نمی ماند تا باعث ایجاد رطوبت و حرارت بیش از حد گردد. لازم به ذکر است نصب اگزاست فن آشپزخانه ای که نیازمند داکت کشی باشند، حتما بایستی با دقت نصب شود، به همین خاطر، نصب و راه اندازی این مدل از آنها همواره لازم است بوسیله متخصص و افراد با تجربه انجام گیرد و دقت در نصب آن ها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

فن آشپزخانه بدون نیاز به داکت کشی

این نوع از فن ها به جای تهویه هوا و خارج سازی هوای داخل آشپزخانه به هوای بیرون، گرد و غبار و مواد زایدی که در اثر پخت و پز به وجود آمده اند را از طریق کربن و یا دوده ذغال تهویه می کنند. این مواد هوا را از بوهای نامطبوع و یا ذرات گرد و غباری تخلیه نموده و باعث می شود تا هوای آشپزخانه شما تهویه شده و هوایی تمیز و عاری از بو و آلودگی های دیگر را به شما تحویل خواهد داد. در واقع می توان گفت اگزاست فن آشپزخانه ای بدون نیاز به داکت کشی در مقایسه با نوع دیگر دارای مزیت های بیشتری است،زیرا می توانید آن ها را در هر جایی از منزل نصب کرده و دیگر لازم نخواهد بود که دقیقا آن را در روی سر اجاق خوراک پزی نصب نمایید.

معایب اگزاست فن آشپزخانه بدون نیاز به داکت کشی

کثیف شدن فیلتر فن های آشپزخانه ای از مهم ترین معایب آن ها است که فقدان مسیر های خروجی در این نوع فن ها است. از این رو لازم است آن ها را به صورتی دوره ای (سالیانه، فصلی یا ماهیانه) تمیز کرده و یا حتی در صورت لزوم اقدام به تعویض این فیلتر ها شود.بزرگ ترین نقطه ضعف اگزاست فن های آشپزخانه بدون نیاز به داکت این است که این مدل از آنها قادر به تهویه رطوبت هوا نبود هوا دائما در این اشپزخانه ها که مجهز به اگزاست فن های بدون نیاز به داکت هستند، میزان رطوبت بیشتر و بیشتر خواهد شد. همواره به یاد داشته باشید که آنها بدون نیاز به داکت همیشه نیازمند استفاده از موتورهای پر قدرت بوده زیرا به علت عدم خروج مواد زائد ناشی از پخت و پز باید قدرت بیشتری را برای تهویه و خارج سازی بو و دود مصرف نمایند، به همین خاطر نیازمند استفاده کردن از موتورهای قدرتمندتر در آن ها همواره احساس خواهد شد.

سر و صدای زیاد در فن آشپزخانه بدون نیاز به داکت کشی

این مدل از آنها به علت عدم استفاده از داکت کشی های معمول، در کنار بهره گیری از موتور قدرتمند با فشاری بیشتر، دارای سر و صدای زیادی هستند و به علت همین سرو صدای زیاد معمولا کم تر از این اگزاست فن های آشپزخانه بدون نیاز به داکت کشی استفاده می گردد.

خرید یونیت آشپزخانه ای

در هنگام خرید یونیت آشپزخانه ای ، توصیه می شود که حتما متراژ محیطی که می خواهید این فن را در آن قرار دهید در اختیار فروشنده قرار دهید تا بهترین هواکش را با توجه به مساحت به شما معرفی کند بعلاوه برندی را خریداری کنید که از لحاظ کیفیت بالا باشد و ضمانت نامه و  خدمات پس از فروش داشته باشد. نکته مهم دیگری که در هنگام خرید فن هواکش  باید به آن توجه کنید برچسب انرژی است، زیرا قرار نیست تهویه مصرف برق شما را دو برابر کند.

قیمت یونیت آشپزخانه ای

قیمت یونیت آشپزخانه ای بر اساس متریالی که شرکت سازنده در ن بکار برده و با توجه به سابقه برند   تعیین می شود. ولی، با این حال هواکش ‌های خانگی از قیمت پایین تری برخوردارند. برای اطلاع از قیمت یونیت آشپزخانه ای و دیگر اگزاست فن های با کیفیت برند رزنبرگ مانند فن محوری، فن ضد انفجار، فن پشت بامی و…. . می‌توانید از طریق شماره تماس 26806734-021 با کارشناسان شرکت فن آوری مانا نوین ویرا ((AVET در ارتباط باشد.

 

 

 

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول